Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odplienkovanie

    , Autor: zabka1003

    Dobrý deň, chcem poprosiť o radu..
    Syn bude mať o mesiac 3 roky..od 2 rokov vie cikať, keď ho cikať dám vyciká sa bez problémov kedykoľvek. Ak ho však sama nedám, pociká sa..a pokaká sa vždy keď sa mu chce. Ako mám postupovať, aby sa naučil pýtať cikať a kakať? plienky mu už dávam len na spanie, a nechávam ho nech sa pociká a je mokrý...ale zatiaľ bezúspešne. Ďakujem za každú radu..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem si to celkom vysvetliť, ale možno si myslí, že ak ho nevyzvete cikať na nočník, tak to má spraviť ako sa mu chce a hodí. Myslím, že jediná cesta k tomu, aby začal sám hlásiť cikanie a kaknie je stále sa o tom s ním rozprávať, ukazovať mu, že aj dospelí chodia do tej malej miestnosti a tam robia tieto potreby. Je veľmi dôležité, aby ste všetky tieto príklady, vysvetľovanie prevádzali v intimite domova, keď ste len sami dvaja alebo s otcom, aby sa nehanbil pred cudzími, aby vedel, že je to len jeho potreba, záležitosť a jeho rozhodnutie, že sa bude správať ako veľký . Ak by sa tento stav behom niekoľkých mesiacov vôbec nezmenil. teda, že bez vyzvanie nevie potrebu hlásiť, asi by som sa poradila s psychológom.