Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ziaden respekt

    , Autor: nila

    Dobrý deň, mam 5 rocneho syna, ktorý má zle správanie v školke. Učitelky sa sťažujú, že ich nepočúva, robí si čo chce. Nevie sa hrať s detmi, neznáša prehru a deti buď sa ho boja alebo sa s ním nechcu hrať. Je strašne vzťahovačny, z ničoho nic začne vrieskať alebo plakať s nikto nu nič nerobi. Privlastňuje si stale deti v školke. Boli sme už aj pri 4 psychologičkách, ale nič sme sa nedozvedeli a každa povedala niečo ine. Prosim vás o radu. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, kedy a za akých okolností začal chodiť do škôlky, možno má deprivačný syndróm, ak ste napríklad s mladším súrodencom doma. Neviem, ako sa správa doma, možno je jedináčik, má doma veľa pozornosti a tu je členom skupiny, kde chce vyniknúť, má takú povahu. To je len anlýzaproblému, ale riešenie sa dá nájsť len po podrobnom zhodnotení problému a správania. Možno ešte nie je vhodný do kolektívu- Skutočnú odpoveď by vámnaozaj mal dať dobrý detský psychológ.