Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Moje dcera place ked ma ist do skolky

    , Autor: lenaka

    Dobrý den, chcela by som sa opýtat, mam 6 ročná dcerku, ktora zacala dost plakavat ako nahle si spomenie na skolku, velmi rada tam chodievala, ale asi dva mesiace mi tam odmieta chodit, v noci sa budi a place, ze nechce ist do skolky. Ked prichadzame ku skolke zacina plakat a stazovat sa na brusko, dokonca, ked sme prisli uz k triede zacalo ju uz aj napinat na zvracanie . Pani ucitelky upriamili pozornost na nu a tvrdia, ze ked tam je sa pekne hra a spolupracuje aj sa naje, obcas ze pride k nim a povie im, ze jej je smutno. Ja som si vsimla, ze ma pocit, ked nejako inak pochvalim ine dieta, tak ma upozornuje, ze ono nie je moje dieta, ze ona je moja dcerka a vyzaduje na seba pozornost. Maximalne sa jej snazim venovat , ale uz si neviem dat rady ako na nu. budem rada za kazdu pripomienku. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú dve možnosti : buď mala v škôlke nejakú zlú skúsenosť / nemusí to byť nič strašné, ale možno chce byť vždy na prvom mieste a napríklad niekto bol pochválený a ona nie/ alebo je z nejakého dôvodu nazoaj zabanovaná za vami za domovom / nie ste náhodu doma s mladším súrodencom?/. Možno má strach, že vás stratí, že pre nu neprídete. V každom prípade ak to trvá už pomerne dlho, dieťa naozaj plače, jeho správanie sa zmenilo, bolo by vhodné navštíviť psychológa.