Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kakanie

    , Autor: tiki79

    Dobrý deň prajem,
    môj syn mal v novembri 2015 3 roky. Od septembra chodí do škôlky...začiatky boli trošku ťažké ale zvládli sme, no po vianočných prázdninách ktoré boli asi tak 3 týždne sa malý nechcel vrátiť do škôlky, po dlhšom presviedčaní šiel. Ale mám s ním taký problém, že sa skoro každý deň pokaká do gatí, nepýta sa na záchod a pokaká sa. Keď sa ho pýtam, že prečo tak mi povie, že nevie. Vie, že sa kaká do záchoda a doma sa mu nestáva, že by sa pokakal, ale zo škôlky skoro každý deň nosím domov špinavé veci. Neviem si s tým rady a už aj v škôlke na nás pozerajú cez prsty. :-(

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V škôlke nemajú prečo pozerať cez prsty. Dieťa za to nemôže, robí to síce pravdepodobne v určitom zmysle naschvál ale chce tým niečo povedať, zdeliť: totiž to, že nechce chodiť do škôlky. On si akože zvykol ale možno to súviselo s tým, že nechuť zo škôlky vystriedalo tešenie sa na Vianoce, darčeky, možno dovolenku. Možno si myslel, keď bol tri týždne doma, že problém so škôlkou už nebude, už zase bude spokojný doma Tak ho návrat do škôlky prekvapil a takto svoj problém rieši. Riešením je len to, prerušiť dochádzku do škôlky, počkať na dozretie dieťaťa a pokračovať po určitom čase. Ako dlho to potrvá, neviem. Možné a vhodné je tiež vyhľadať pomoc detského psychológa.