Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Topanky, Mlieko

    , Autor: nela-80

    Dobrý deň prajem,
    chcela by som sa opýtať. Do akého veku dieťatka doporučujete aby mali topánky so špeciálnou vnútornou výstelkou (protetika)? Mám 4 ročnú dcérku, nemá žiadny problém s nôžkami, len ma to zaujíma.
    A ešte by ma zaujímalo do akého veku sú určené pokračovacie mliečka. Môžu sa piť aj dlhšie? Dcérka si ho totiž pýta každé ráno. (Beba Ha 3) Cez deň ale nemá problém vypiť aj kravské.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokračovacie, umelé mlieko môže dieťa piť do akéhokoľvek veku, keď mu chutí.
    Vnútorná výstelka v topánkach nie je to najdôležitejšie pre správnu obuv, najdôležitejšie je, aby obuv mala pevnú pätu a do určitého veku aj siahala až po členok.