Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Herpes v lete pri mori

    , Autor: silkra

    Dobrý deň, poprosila by som o radu...blíži sa leto a posledné roky sa my vždy pri pobyte pri mori spravil asi tak na druhý tretí deň, viac násobný herpes v okolí úst a pod nosom...veľmi bolertivý ...dá sa tomu nejako predísť, pripadne homeopatiou zvíšiť imunitu. Budem vdačná za každú radu, dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Homeopatiou asi ťažko imunitu zásadne zvýšite...........
    Odporúčam preventívne aspom mesiac užívať imunoglukan a zobrŤ SI SO SEBOU zovirax mastičku a pri prvých príznakoch napätia pod kožou, mastičku hneď použiť, zväčša to zabráni alebo zmeirny výsev. Taktiež treba postupne dávkovať slnenie, silné slnenei môže byť vyvolávajäcou príčinou herpesu.