Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • napina sa

    , Autor:

    Dobry den.
    Chcela by som sa opytat. Mam 8 tyzdnove babetko a pri papani sa vzpiera, zda sa byt nekludny. Vystiera nozicky a cely sa akoby napinal. Je dokrmovany z flasky lebo mi odmieta pit z prsniku cez den (kojim ho len v noci a cez den si odsavam mlieko). A tiez som si vsimla, ze zacal akoby cmukat s jazykom na cumli pri papani. Vymenili sme aj cumel a stale to robi aj ked uz o nieco menej. Vetry mu odchadzaju a rad spi na brusku. Vecsinou sa ukludni v stoji na rukach.
    Vopred dakujem za vasu odpoved
    Prrajem pekny den.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bohužiaľ dpoved prichádza neskôr, lebo z rodinných dôvodov som vtedy nemohla odpovedať.
    To, že sa bábätko vystiera, napína, rpzne motoricky prejavuje je normálne. Nemal by spinkať na brušku, je to nevhodná poloha. Na bruko ho dajte v rámci hry, pozorovania, keď ho bolí buško a podobne.
    skpšajte aj cez deň kojiť tak ako v noci, v prítmí, v tichom prostredí bez vonkaších vnemov, myslím, že by si tak dieťatko malo zvyknúť na normálne kojenie aj cez deň. keď budete len odsávať, nemusíte mať postupne dostatok mlieka a kojenie sa ukončí.
    Cmukanie jazykom si neviem celkom predstaviť, ale pokiaľ dobre pije, nemusí to byyť vôec chorobný prejav.