Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Latentna toxo

    , Autor: jana-3

    Dobrý deň, chcem sa opýtať čo to znamená ak mám vo výsledkoch na toxoplazmozu hodnoty IgM - negat. IgG - 3,0, (referenčné medze sú 0,0-7,2) test aviadity nebol vykonaný. Test mi bol opakovaný po mesiaci s rovnakým výsledkom. Boli mi povedané že je to latentna forma. Som v 27 týždni tehotenstva, predstavuje to riziko pre moje dieťa? Neviem kedy som ju prekonala.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že to nepredstavuje riziko pe vaše dieťa, preože infekcia neprebieha teraz počas tehotenstva. Už som predtým napísala , že ste infekciu klinicky, eda s príznakmi typickými pre ochorenie nemuseli prekonať, len ste sa s ňou stretli / ak žijete na dedine chováte králiky, mačky a podobne/ váš imunitný systém na stretnutie s infekciou zareagoval ale "ochránil" vás pred ňou.