Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • NEPOSEDNE DIETA

    , Autor: bambula554

    Dobry den. Moja 2 rocna dcera je neposedna...ked lezi na brusku stale vrti ritkou alebo aj ked dlhsie sedi sa kolise a je nepokojna...celkovo je skor temperamentnejsia nevydrzi dlhsie pri jednej cinnosti...to by ma az tak netrapilo ked nastupi do skolky mam v plane ju prihlasit na tanecnu alebo nejaky kruzok kde vybije energiu pretoze rada tancuje a spieva...ale trapi ma to vrtenie ritkou ked lezka ze je taka nekludna a neoblezi v klude...robit to zacala ked mala cca 1 rok myslela som si najskor ze jej prekaza plienocka ... je to moje prve dieta tak neviem ci je mozne ze to nic neznamena a casom to prejde alebo je za tym nieco co by bolo treba riesit...dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem si problém s vrtením ritkou celkom dobre predstaviť. Ak sa hýbe zo strany na stranu, pravdepodobne sa jej ten pohyb páči, je rada, že ho vie urobiť a nemalo by to znamenať nič závažné, v zmysle pouchy zdravia, vývoja a podobne. ak by to bolo v skutku nápadné, je dobré poradiť sa s lekárom, ktorý dieťa pozná a dlhodobo sleduje.