Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vypadávanie vlasov

    , Autor: re

    Dobrý deň. Mám 4-ročnú dcérku a máme problém, že keď jej češem vlásky tak jej nadmieru vypadávajú. Trvá to takto už vyše roka, možno už rok a pol. Je mi to veľmi čudné u takéhoto dieťaťa a stáva sa to aj keď ich má strapaté a chceme ich rozčesať, ale aj vtedy keď ich má hladké. Skrátka vždy keď po nich prejdem hrebeňom veľmi veľa jej ich vypadne. Lekárka nezistila nič také, že by jej chýbali vitamíny. Preto sa chcem opýtať, či je to normálne, alebo to môže mať aj inú príčinu? Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Stáva sa to, že dievčatkám vypadávajú vlasy a zväčša naozaj príčinu nenájdeme.
    Prvým krokom je vždy úprava účesa, ak má dievčatko dlhé vlásky, v tomto veku ešte zväčša jemné, slabučké, tak denné rozčesávanie môže uvolňovať vlasové cibuľky a preto vlasy ľahšie vypadávajú, podobne aj zopínanie pevnou guličkou do chvosta. Taktiež je dôležité používať vhodný šampón.
    Vypadávanie vlasov môže trvať aj niekoľko mesiacov, je však zväčša prechodné a ako začalo, tak pomerne náhle skončí.