Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • biseptol

    , Autor: katka546

    Dobrý deň píšem Vám sem lebo žiadna poradňa mi neodpovedá. Koľko dní po dobratí biseptolu sa musím chrániť pred slnkom a nejesť kyslé potraviny? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V podstate by malo stačiť 24 hodín, pretože polčas vylučovania súčastí lieku je 10 až 12 hodín. U pacientov s ťažkou poruchou obličiek a pečene by sa tento čas mal predlžiť na dva až tri dni.