Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • MMR

    , Autor: lucik-2

    Chcem sa opytat ci mozno ockovat mmr ked dcera dlhodobo uziva macmiror 1/2tab.vecer obden, kvoli casto opakujucim sa zapalom moc.ciest. Najskor uzivala pol tab.kazdy vecer, teraz po kontrole na nefrologii obden a takto sa to postupne bude vysadzovat. Poradnu mame v juli, nefrologa tiez...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nebude mať akútne ochorenie s horúčnatým priebehom a nebude užívať iné lieky, nie je dôvod neočkovať MMR. Pri preventívnom užívaní macmiroru je očkovanie možné, V každom prípade o očkovaní rozhoduje očkujúci lekár po riadnom vyšetení dieťaťa a zhodnotení aktuálneho zdravotného stavu, včítane liečby.