Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Otazka

    , Autor:

    Zdravim,moj syn ma 4rocky a nebol ockovany na osypky ....prve ockavanie sme znasali tazko s teplotou,triaskou,vracanim....zvecsili sa nam uzliny,ktote su zvecsene do teraz...
    Prestal mi po tom.rozpravat bol uplne ticho,zacal rozpravat dost neskoro....mmr som nedala kedze sa spaja s autizmom,ale kedze je zvyseny vyskyt osypok mam strach....poradte mam ho dat ockovat ci nie?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    MMR očkovanie spájali s autizmom ľudia, ktorí nevdia nič o očkovaní ani o autizme a dnes je dokázané, že to bolo všetko účelovo vymyslené a autizmus nemá príčinu v očkovaní MMR ani inom.
    Osýpky, ale aj ostatné dve ochorenia, proti ktorým sa MMR vakcínou očkuje sú závažné ochorenia, hlavne na osýpky aj v 21.storočí deti zomierajú ajedinou prevenciou je očkovanie. Nehovoriac o tom, že ak dieťa osýpky prekoná, ešte nemusí mať vyhraté, lebo existujú aj neskoré následky prekonania osýpok, ktorými je ochorenie mozgu s postupnou stratou veškerej šedej aj bielej hmoty mozgu. Takže ak sa chcete o svoje dieťa dobre postarať a predísť závažným ochoreniam, nechajte ho čo najskôr proti mumpsu, osýpkam a ružienke zaočkovať!