Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne po očkovaní

    , Autor: edusko

    Dobrý deň pani doktorka.
    Syn bol na očkovaní v 6. rokoch. Po 14 dňoch od povinného očkovania dostal kiahne. Zrejme sa nakazil v čase očkovania o čom sme nemohli vedieť. Chcem sa Vás opýtať, či je to nebezpečné resp. či ho to môže ohroziť. Je to zaťaženie organizmu? Ďakujem a prajem Vám všetko dobré.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to žiadna zvýšená záťaž pre organizmus organizmus zareagoval na očkovanie a zvýšil protilátky proti očkovaným ochoeniam a teraz tvorí protilátky poti kiahňam a bojuje s nimi, imunitný systém má takú kapacitu, že všetko zvládne.