Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie pri prerezávaní zubov

    , Autor: milik

    Dobrý deň. Pani doktorka prosím Vás dcére sa nejaké 3 týždne prerezávajú zúbky. Chcela by som ju dať zaočkovať proti žltačke (Havrix junior). Minulý týždeň mi ju naša pani doktorka nezaočkovala, lebo mala v ambulancii teplotu 36.9. Povedala, že až keď bude úplne fit. Ja jej odvtedy priebežne teplotu meriam doma a v podstate ju má stále takú istú 36,8 - 37,2. Nad 37 bola asi 2 krát. Samozrejme, že nechcem nič podceniť, len počítam, že zúbky pôjdu von ešte dlho tak neviem či radšej počkať s očkovaním, alebo takáto teplota v podstate viac menej pod 37 je v poriadku. Ďakujem veľmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Teplota ako udávate, nie je kontrainidkáciou očkovania. Neviem, či mala aj iné príznaky, ktoré by mohli svedčiť pre možný rozvoj ochorenia.
    O očkovaní vždy rozhoduje lekár, lebo on je za očkovanie zodpovedný. Počkajte niekoľko týždňov, sledujte dieťatko a keď nebude javiť známky ochorenia, teplota do 37 st. C nie je dôvodom neočkovať!!!!