Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • druha davka Prevenaru po siestich tyzdnoch

    , Autor:

    Dobry den, v jednej Vasej odpovedi som sa docitala, ze druhe ockovanie Prevenarom nie je mozne skor ako po dvoch . My vsak mame s dcerou prist po siestich tyzdnoch, kedze sa ockuje naraz s hexavakcinou. Mam respektovat tento termin alebo ockovanie radsej posunut? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospravedlňujem sa ale naozaj by som chcela vedieť, kde bývate. Už opakovane sme prednášali, že očkovanie proti pneumokokom, Prevenarom má byť v našej schéme 2+1 najskôr 8 týždňov druhá dávka po prvej / teda aby sa lepie rátalo o dva mesiace/. Mali by ste sa toho dožadovať, aby bl termín dodržaný.