Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie

    , Autor: sju222

    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať na váš názor.
    V roku 2014 sa nám narodil syn s metabolickou poruchou(porucha mitochondrii v srdcovom svale,narodil sa s dilatačnou kardiomyopatiou,po 7mesiacoch strávených v nemocnici nám zomrel),teraz máme 10týždňové dvojičky,dievčatá(narodené 39+5tt)chvalabohu zdravé,ktoré o mesiac čaká prvé očkovanie na pneumokoky a hexa.
    Máme veľký strach či bude všetko v poriadku..
    Mali by sme absolvovať s nimi nejaké špeciálne vyšetrenie na metaboliku pred očkovaním? Alebo by bolo lepšie očkovanie rozdeliť,prípadne oddialiť?
    Vopred vám ďakujem za odpoveď!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mám milú rodinku s rovnakým problémom. Dvojčatá, dievčatká sú dnes už škoiláčky, krásne, zdravé, múdre. Pravdaže sme ich očkovali tak ako všetky ostatné deti, veď zmyslom očkovania je ochrana detí pred závažnými ochoreniami, ktoré by mohli, rovnako ako závažné mitochondriálne ochorenie , ohroziť ich život.
    Takže jednoznačná odpoveď je: žiadne vyšetrenia pred očkovaním nepotrebujete, ak bolo okolo pôrodu a tehotenstva všetko v poriadku, deti sú zdravé a posúvanie očkovanie nie je potrebné, ani správne a mohlo by zdravie detí ohroziť!.