Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mmr a infekt

    , Autor: silvia-3

    Dobry vecer! Vopred vam dakujem za odpoved. Moja mala bola ockovana mmr vakcinou. Medzitym starsia dcera dostala nadchu, teplotu. Na 4.den dostala nadchu a teplotu aj mladsia/samozrejme/. Moze to malej nejako ublizit? Dakujem este raz za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie , nemôže jej toublížiť. Organizmus dokáže reagovať na podanie očkovacej látky aj na medzitým vzniknutý infekt. Teda vytvoria sa protilátky po očkovaní a taktiež organizmus zareaguje obrannými látkami na vírus, ktorý spôsobil uvedené ochorenie. Akurát sa na piaty až jedenásty deň po očkovaní môže objaviť teplota a červená vyrážka na tele ako reakcia na očkovanie. To by ovšem mohlo vzniknúť aj bez toho, aby dieťatko medzitým dostalo infekciu.