Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Tuberkulinovy test

    , Autor:

    Dobrý deň,
    písala som Vám nedávno o očkovaní a TBC teste. Dcére,ktorá ma 5 a pol roka vyšiel 6mm(narodená 12/2010), čo je vraj pozitívny výsledok. Je to po takom čase od očkovania normálne, alebo tento výsledok znamená niečo zlé? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepamätám si už, či bola na tbc očkovaná. V každom prípade je to výsledok, ktorý znamená, že dieťa má obranné látky proti tuberkulóze a nie je potrebné ho očkovať ale ani liečiť pe prípadné ohrozenie tuberkulózou alebo pre prípadný styk s pacientom chorým na tuberkulózu.