Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • po operacii

    , Autor: chino04

    Dobry den chcem sa opytat ked sme boli s malim na operacii v tretom mesiaci vybrali mu oblicku s mocovodom a teraz ma pol roka uz by mohol byt ockovany lebo nasa pani doktorka ho este ani raz nezaockovala dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa, pokiaľ nemalo žiadne komplikácie, malo byť očkované mesiac po operácii!!!!!! Je ohrozené všetkými ochoreniam, proti ktorým ho očkovanie chráni. Samozrejme, že o očkovaní rozhoduje ošetrujúci lekár, ale operácia v treťom mesiaci, s dobrým pooperačným priebehom a bez komplikácií nie je dôvodom prečo by sa vo štvrtom mesiaci nemalo začať s riadnym očkovaním.