Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • skore ockovanie

    , Autor: aduska

    Dobry den pani doktorka.chcela by som sa opytat .prve ockovanie smeali 11.4.adruhe 20.5. Ved to neni ani 6 tyzdnov od prveho ockovania.moze to zanechat na dietati volake nadledky?za odpoved dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Následky to nezanechá, ale takéto očkovanie nezodpovedá nášmu sytému očkovania, teda 2+1, dve dávky očkovania v rozpätí dva mesiace / hexa môže byť 6 týždňov/ hlavne pre pneumokoky a tretia posilňovacia dávka o šesť mesiacov. Dieťa by v tomto systéme očkovania malo mať tretiu dávku o mesiac a o pol až jeden rok štvrtú posilňovaciu dávku, teda systém 3+1.