Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 3. davka ockovanie odklad

    , Autor: marko2015

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, čo sa stane, ak sa 3. dávka povinného očkovania nepodá načas. Syn bol zaočkovaný v 3 a 6 mesiaci. Nastúpil do jasličiek a má stále zelené soplíky, kašel, ktorý sa vylieči bez antibiotík. Počula som, že by malo byť dieťa aspoň 2 týždne zdravé pred očkovaním. Mám obavy, že by sa mu mohlo niečo stať, ak ho zaočkujem. Dokedy je možné odložiť 3 dávku? Teraz má 13 mesiacov.
    Ďakujem .

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tretia dávka sa v našom očkovacom kalendári podáva 6 mesiacov po druhej dávka. Interval je možné predĺžiť ale je potrebné podať dávku, čo najskôr ako sa dá po tomto termíne. Liečba antibiotikami nie je limitujúca, niekedy sa očkuje aj počas liečby antibiotikami. Dieťa má byť zdravé, nesmie mať vysokú teplotu a iné príznaky akútneho ochorenia.