Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • uzliny a očkovanie

    , Autor: bavoni

    Dobrý deň,
    poprosila by som Vás ešte o ozrejmenie, či môže byť dieťatko očkované ak má zväčšené uzliny? ďakujem....

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Najprv je potrebné zistiť, prečo má zväčšené uzliny, má aj nejaké známky ochorenia? AKo prospieva, aké je staré, o ktoré očkovanie sa jedná.
    V zásade platí, že len zväčšené lymfatické uzliny, bez známok ochorenia nie sú dôvodom odkladať očkovanie.