Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zachripnute babatko

    , Autor: miska22

    Dobrý den. Včera som si vsimla, ze moje 6 mesacne bábätko ma zachrípnutý hlas. Posledné dni bol viac umrncany s uplakaný ako obvykle (ide mu zub) a viac a nahlas "džavoce". Moze to súvisieť s tým alebo mam radšej vyhľadať pediatricku? Iné príznaky (sopel, kašeľ, teploty) nemá. Vopred ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko naozaj môže mať preťažené hlasivky a preto je zachrípnuté. Niekedy sa to môže stať aj pri veľmi teplom počasí, kedy je neprimerane sucho. Odporčam zvlhčiť prostredie, nemusí to byť celkom tak, ako keď má laryngitidu pri viróz, kedy používame aj zvlhčovať. Stačí okolo postieľky alebo nad postieľku umiestniť vlhký ručník alebo plachtu.