Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Infra lampa

    , Autor:

    Dobry den,mam mesacne babetko a ma zahlienene dutiny neviem jej to vytiahnut odsavackou,chcem sa opytat ci ju mozem nahriat infra lampou ak ano na aku dobu.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žiadne zahlienené dutiny iste nemá, ono ešte ani nemá dutiny maxiláne, teda na tvári vyvinuté. Tvorí sa mu hlienik v dutinkách za noštekom a ten chráni honé dýchacie cesty pred zmenami počasia, nečistotami, chorobopldnými mikobmi. Nie je potrebné odsávať, nič tam nie je, čo by sa dalo odsať, Ak počujete chrčanie je to pohyb vyschnutého hlienu v nošteku pri prúdení vzduchu. Potrebujete zvlhčiť sliznicu nošteka, na čo použite libenar a zvlhčiť aj prostredie: namočte plachtu, poriadne ju vyžnýkajte a prestriete na postieľku dieťatka, pozor, aby nebola taká mokrá, že ste tečie do postieľky!