Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Flaky na jazyku

    , Autor:

    Dobry den pani doktorka,moja dcerka byva posledny rok casto chora,vzdy pred alebo pocas choroby sa jej na konci jazyka zjavi cerveny flak,niekedy aj dva,ohraniceny dookola.neboli ju to ani nesvrbi a ma to tam potom niekolko tyzdnov.pred 2 tyzdnami brala antibiotika cefzil lebo mala zvysene crp,mala vysoke horucky 39.4,vtedy sa flaky objavili a zase zmizli a dnes ma zvysenu teplotu 37.1 pod pazuchou a 37.6 meranu na cele a uz sa jej objavil flak.Krvou mala vtedy vysledky na hranicne chlamydie.Neviete,co ten flak moze znamenat,poruchu imunity alebo sa jedna o tzv. Geograficky jazyk. este sa chcem spytat,co je dobre na podporu imunity.davame jej imunogklukan,a berie ho uz 3 x za posledny rok a nezda sa mi,zeby nejak zaberal. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je dieťatko staré. Fľaky najazyku môžu mať miekoľko príčin, môže to byť už spomínaný geografický jazyk, ale ten by pretrvával dlhie, nesúvisel by s ochoením. M"že to byť prejav potravinovej alergie, ale to by tiež malo aj iné príznaky. Takže pravdepodobne sa jedná o dismikróbiu pri ochorení, užívaní antibiotík a liekom voľby je dostatočne dlhé / mesiac najmenej/ podávanie probiotík. Taktiež vitamíny sú vhodné, naapríklad cebion 2x multi 5 ml denne