Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Inhalacia vincentky

    , Autor: lenka85

    Dobry den,dcera 3roky,nenavstevuje skolku,nonstop je chora,vzdy to zacne nachladnutim,soplikmi,kasel,trva to aj 3tyzdne,par dni zdrava,potom opat chora..alergolog zistil znizenu imunitu,nedostatok vit d napriek tomu ze sme ho mimo leta doplnali.kupili sme jej inhalator,inhaluje vincentku(3x denne),zda sa mi ze to dost pomaha.moja otazka znie,ci moze inhalovat kazdy den aj mimo choroby ako moznost prevencie?1x denne po 8min.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Inhaklovať môže, keď jej to pomáha a pravdepodobne to súvisí so zvlhčovaním slzníc dýchacích ciest a lepím čistením dýchacích ciest. Neviem, či dieťatko bolo na vyšetrení u otorhinolaryngológa. Podobné ťažkosti ako udávate bývajú spojené so zväčšenou nosnou mandľou.