Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zlaty stafylokok

    , Autor: dajana

    Dobry den, 3 rocny syn ma laryngitidu a vo vytere z hrdla mu nasli zlateho stafylokoka? Co to prosim znamena? Nemoze chodit vonku? Inak navstevuje skolku, ako dlho teraz nemoze navstevovat kolektiv? Citala som, ze je to dlhodoba liecba, zvykne sa laryngitida a zlaty stafylokok vracat? Vdaka za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Laryngitida takmer na sto percent nie je spôsobená uvedeným stafylokokom. Ten býva nájdený vo výtere z hrdla bežne bez toho, aby spôsoboval akékoľvek ochorenie.
    Laryngitida je spôsobená vírusmi kým sa neočkovalo proti hemofilovej infekcii typu B spôsoboval tento bacil veľmi vážne laryngitidy.
    Keď sa vylieči laryngitida / bez antibiotík/ môže chodiť vonku aj navštevovať škôlku.
    Laryngitida sa zvykne vracať.
    Stafylokoka z výteru pokiaľ nespôsobil bakteriálnu infekciu nie je potrebné liečiť vôbec!