Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • suche ruky

    , Autor: nene

    Dobry den chcela by som sa opytat na 20 mesacnu dceru. Vsimla som si dnes ze ma strasne suche prsty zo spodu. Nesupu sa jej ale ma ich cervene a strasne popraskane. Nikdy predtym to nemala. Neviem ci by to nemohla mat z toho ze teraz vonku sa stale hra s kamienkami v prachu alebo 3 dni dozadu mala rucicky namocene vo vode zo saponatom na umyvanie zeme. A chcem sa spytat ze za kolko by jej to zmyzlo ak by to bolo z tychto pripadov a po pripade co jej mozem nato dat predtym ako navstivim lekara. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť aj z hry v piesku, samozrejme aj z tých kamienkov. Na noc jej natrite ručičiky infadolanom a cez deň aj bežnou modrou indilonou. Samozrjme úzkostná hyiena je potrebná, ideálne umývať mydlom seba med syndet.