Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Penicilín

    , Autor:

    Dobrý deň chcem sa opýtať moja 3r dcéra mala zapálené mandle aj s bielym povlakom dostala atb penicilín 4ml každých 8h už to bere 8.den.odvtedy má riedku čiernu stolicu aj zapácha.mava aj kŕče v bruchu.probiotika (bio gaia)dávam jej od začiatku.moze tie stolice a bolesti spôsobovať penicilín?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pencilín to nezvykne robiť nie je širokospetrálne antibiotikum, ale ten sirup, na ktorý nie je zvyknutá, to môže spraviť. Podávajte bio gaia ale peniclín sa musí dobrať do 10 dní, tieto ťažkosti nie sú dôvodom na jeho ukončenie.