Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vyter z nosa

    , Autor: ivanka-3

    Dobry den, Moj syn 6 rokov, zacal kaslat, a mal aj zelene sopliky. Doktorka mu vzala vyter a zistila kombinaciu bakterii : moraxella, klebsiela, stafylokok, streptokok . Predpisala mu antibiotika UNASYN* P.O.S. 250 mg/5 ml . Ich zakladom je ampicilin a penicilin.Ja som alergicka na tieto zlozky. Je nutne mu tieto antibiotika davat,kedze su to bakterie bezne sa vyskytujuce v tele. Kasel mu do 3 dni presiel. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak mu kašeľ do toch dní peiel a lieky neužíval tak ich už ani užívať nemusí.
    To, že vy ste alergicá na peniciiny neznamená, že váš syn je tiež alergický.