Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Infekčnosť po užití antibiotík

    , Autor: zuzanas-2

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať od kedy po prvom užití antibiotík už dieťa nie je infekčné, syn má angínu od pondelka berie penicilín. Máme ešte jedného syna, ktorého k nemu teraz nepúšťame.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je to angína, dokázané, že je bakteriálna a je správne liečená, tak po 48 hodinách by dieťa už nemuselo byť infekčné. je vak ohrozené recidívou ochorenia, preto bolo zvykom deti izolovať 6 dní.