Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • opakovane teploty

    , Autor: sandra87

    dobry den, chcem sa opytat na moju dcerku,ktora ma horucky okolo 38 az 39,6 stupnov. Len zvlastne na tom je, ze ziadne priznaky choroby nema, ziadny soplik, ani kasel ani nic podobne. Len tie horucky. Uz sme zufali, lebo chvilku je dobre a nasledne do vecera len lezi a nic nechce papat. Boli sme aj u nasho pediatra a robila jej aj odber krvi nic tam nenasli. Ziadny zapal hrdla ani mandle proste nic. Ako nahle jej dame cipok tak do pol hodiny je vsetko opat v poriadku. A zase nad ranom chyti horucku 39,6 stupna. Vzdy mala horucky cca 2 dni a bolo ale teraz nas trapia tie opakovane horucky a nevieme z coho ich moze mat. Prosim poradte co mame robit. Dcerka ma 4 roky. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako dlho tento stav trvá. Ak je to cca 5 - 7 dní, prebiehajú teraz také chrípky, kedy teploty trvajú pomerne dlho a žiadne iné príznaky nepozorujem, prípadne keď teploty ustúpia, dieťa začne kašľať.
    Iná možnosť je, že dieťa má infekciu močových ciest, je potrebné odobrať moč práve keď má teplotu a vyšetriť.
    Ak však takéto teploty trvajú viac ako 14 dní a nevieme nájsť príčinu, je na mieste hospitalizácia v nemocnici a podrobné vyšetrenie.