Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Upchatý nos

    , Autor: dajana

    Dobry den pani doktorka. Synovi ( skoro 3 rocny ) sa velmi casto ( od nastupu do skolky ) opakuje upchaty nos. Nijak raz ho nemozeme naucit fukat nos, nejde mu to, tak mu odsavame. Nie je nachladeny, nema teplotu, len odsajeme mu slabo zeleny alebo zlty sopel. Nestazuje sa na bolest hlavy. Rozprava trocha akoby cez nos. Miestami akoby zachrapal. Myslite ze je na mieste urobit vyter z nosa, uz som ten opakujuci nos spominala aj lekarke, ona sa stale odvolava na alergologiu. Neviete co to moze byt? Moze chodit do kolektivu? Opakuje sa to naozaj casto, kazde 2-3 tyzdne, vdaka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V prvom rade treba vylúčiť zväčšenie nosnej mandle, teda nie alergológ ale otorhinolarngológ odhalí tento problém