Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Banan

    , Autor: xxx-2

    Dobrý deň prosím vás môžem pridávať rozpuceny banán je aj dojčena aj na um kedze už nemám dostatok mlieka ale necham ju pocuckat koľko sa da.pridavame už aj masove-zeleninove prikrmy,malinka má 5mesiacov vopred ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Banán určite nie je porebný. Podávajte mäsosozelninový príkrm, môžete zaviesť do neho aj lepok / krupicu alebo babylove kašu bezmliečnu zamiešať do hotového príkrmu, cca 2 káv. Lyžičky, krupicu samozejme treba uvaiť, babylove nie.
    Keďže je na umelom mlieku, môžete večer spraviť mliečnu kašu, obilninovú alebo ryžovú, samozrejme vhodnú pre daný vek, vždy s umelým mliekom. Ovocie až po šiestom mesiaci.