Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Reflux

    , Autor:

    Dobrý večer,chcela by som sa opýtať.Mam dcérku,v piatich mesiacoch jej bol zistení reflux,odvtedy to je cca mesiac máme UM Nutrilon AR (na UM je od narodenia).Rady doktorky dodržiavame,zvýšená poloha,často vertikálna poloha,papá menej a viackrát.Cez deň je to v poriadku, negrcka,v podstate je kľudná.Skor mi ide o noc.Noci prespáva od dvoch mesiacoch ale posledné obdobie čo má ten reflux tak sa v noci budí so strašným plačom,vystriera sa,napína bruško, negrcka ale pomôže len vziať na ruky a tak uspať znovu..Niekedy je to aj 6-7,krát.A preto by ma zaujímalo či sa jej dá takto na noc pomôcť (zatiaľ bez nejakých liekov).Ďakujem pekne za odpoveď JANÍČKOVÁ

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku to budenie vôbec nemusí súvisieť s refluxom. Deti v tomto veku vnímajú viac okolie, v noci sa prebudia, pretože hcú byť v náručí matky. Je to prechodné obdobie,trvá rôzne dlho a potom znov dieťatko prespí takmer celú noc.
    Inak v tomto veku by už mala mať bez mliečne príkrmy, na večeru aj mliečnu obilninovú kašu, takže hlad by nemal byť príčinou budenia sa. Ak večer dostane hustejiu kašu, aj reflux by mal ustupovať.