Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stafylokok

    , Autor: dajana

    Dobrý deň prajem pani doktorka. Chcela by som sa opýtať, ako sa má uvoľňovať predkožka u 2,5 ročného chlapca? Má sa dať stiahnuť až úplne dole, aby bolo vidno celý žaluď alebo je to v poriadku, aj keď sa dá len do polovice. Boli sme u urológa, ten mu to sťahoval nasilu a hrozil operáciou. Počula som aj o kúpeli zo Slezu nebadaného, ale nie je ho zohnať v lekárni.
    A ešte čo znamená ak je chemický moč v poriadku, ale moč K+ obsahuje stafylokoka. Čo to znamená, je potrebné preliečenie antibiotikami? Na kontrolu máme ísť až o týždeň, tak som zvedáva teraz. Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem koľko stafylokoka obsahuje, je to podstatné. Taktiež neviem, prečo bola moč vyšetrovaná a či má dieťa nejaké ťažkosti / horúčky hlavne/. Ak je len tento nález nie je potrebné hneď nasadiť antibiotiká, treba moč skontrolovať hlavne správne odobrať : cikať rovno do skúmavky.
    predkožku treba uvolňovať postupne, nakoniec musí odhaliť celý žalud ale to sa stane postupne aj rastom penisu. Niekedy je však operačné riešenie nevyhnutné, rozhoduje o tom urológ.