Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • angína

    , Autor: mima-5

    Dobrý deň, dcéra mala od nedele zapálené hrdlo a opuchnuté mandle / má ich údajne chronické, ale nízke ASLO, alergologička a imunlogička neodporúčala ich vybratie, angína raz do roka/, teplota zvýšená, 37,1, spontánne klesla a viac sa neobjavila, hrdlo sa postupne ukľudňuje /dcéra cmúľala pastilky dorithricin, mandle odpúchajú, boli bez hnisavých čapov. Dcéra si dnes bola u pani doktorky pre ospravedlnenku , nakoľko som ju nechala doma. Pani doktorka ju vyšetrila a nasadila atb Klacid 500, 1x1. Chcem sa opýtať, či je potrebné začať brať ATB napriek zlepšujúcemu sa stavu. Kašeĺ a nádcha sa zatiaľ nerozvinula. Ďakujem krásne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je dieťa staré.
    Dorithricin nepoužívam, neverím, že lokálne antibiotikum je vhodné na liečbu angíny.
    Klacid určite nie je antbiotikum vhodné na liečbu angíny, pokiaľ dcéra nie je alergická na peniclín. Ja som ju však nevyšetrovala takže neviem povedať, čo viedlo pani doktroku k tomu, že sa rozhodla pre klacid.