Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • giardia?

    , Autor: rusalka30

    Pěkný den prajem. Chcela by som sa informovat kolko krát by ste vy odporucili vysetrit stolicu při podozreni na giardiu? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    3 až štyri stolice najmenej, odber stolice s odstupom jeden až dva dni a dá sa vyšetriť z o vzorky stolice aj koproantígén, na to odosiaelam zväčša jednu vzorku. Ak je dôvodné podozrenie, nie je problém vyetriť aj viac stolíc. Niekedy vyšetrenie zo stolice nie je pozitívne a je potrebné vyetriť obsah žalúdka, ale hneď po odobraní alebo po transporte v špeciálnej prepravke.