Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Norovírus

    , Autor:

    Dobrý deň,
    od pondelka večera som ležala v nemocnici na infúziách, mala som príznaky črevnej virózy - vracanie, hnačky, kŕče v bruchu. Po rôznych vyšetreniach mi napokon zistili norovírus v stolici, ale následne ma vo štvrtok pustili domov, pretože sa môj stav výrazne zlepšil a odzneli hnačky.
    Avšak doma sa odo mňa nakazili ďalší členovia rodiny. Preto sa chcem spýtať, či je možné, aby som sa od nich znova nakazila. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bezprostredne traz by st sa od nih nemali nakaziť, prtože učitý čas pretrvávjú ochanné potilátky vo vašom organizme. Prepokladám, že ostatní členovia sa nakzili od vás ešte pdtým, ako ste boli hospitalizovaná albo ste sa všetci nakazili z jedného zdroja, niekomu ochoenie začalo skôr, niekomu neskôr, záleží totiž aj na infekčnej dávke, kto sa nakzil koľkými vírusmi