Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Časté kakanie u 14.mesačného diaťaťa

    , Autor: veronika-15

    Dobrý deň. Naša dcérka ma 14 mesiacov a často káka, aj 8x denne. Trvá to už 2 týždne. Predtým brala antibiotika na dýchacie cesty, a sirupček Spiropent a Biogaia, lebo mierne chrčala. Dojčená je večer a v noci. Robili sa jej výtery zo stolice a tam sa nič nenašlo. Pije dostatok tekutín aj stále papá. Stolicu má kašovitú, niekedy hustejšiu, niekedy redšiu. Skúšali sme užívať Hylak forte a Enterol a pred tým Nekadex. Pri kakaní nemá žiadne ťažkosti, normálne kaká, žiadne kŕče, či iné bolesti. Najprv sme si myslli, že to má zo zúbkov, lebo ich má 6. Ďakujem za spätnú väzbu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to pravdepodobne stále dôsledok užívania antibiotík. Musíte užívať probiotika, vyberte preňu ktorékoľvek, poraďte sa v lekárni, enterol je ok, ale aj swis lactobacilky alebo bio gaia. Probiotika po doužívaní antibiotík je potrebné podávať najmenej 3 týždne, ideálne dlhšie, aspoň mesiac. Ak by aj potom pretrvávalo väčie množstvo stolíc denne, hlavne ak sú riedke je treba navtíviť lekára.