Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • opuch nad penisom

    , Autor: 30katka30

    dobry den pani doktorka moj syn ma 4 roky stazuje sa na bolest penisu, predkozku nema pretiahnutu a nad penisom na lavej strane ma opuch, viem ze treba ist k lekarovi ale chcela by som vediet co to moze byt, ake vysetrenia ho cakaju, zaujma ma hlavne ten opuch, dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Otázka či je to opuch alebo vstúpla kýla, prietrž. Tam naozaj diagnózu spraví lekár, potvrdí ju chirurg a chirurgické je aj riešenie - teda operácia / samozrejme len v prípade, že to kýla je/.
    Ak by dieťa malo opuch v oblasti mieška, bolestivý je každý dotyk, koža nad vajíčkom je začervenaná, dieťa naozaj bolestivo plače, je potrebné vyhľadať lekára okamžite. Podobne keby mal bolesti, nekaká, nejdú vetry, prípadne vracia je potrebné ihneď vyhľadať chirurga.