Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stahovanie predkozky

    , Autor:

    Pani doktorka, prosim vas aky by mal byt postup v pripade, ze v tom 15. mesiaci, ked by sa malo postupne zacat so stahovanim predkozky, to vobec nejde? Ked ju skusime stiahnut, sa tam vytvori len velmi mala strbinka, ale vobec "nehrozi", ze by sa to podarilo pretiahnut cez zalud.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odporúča sa použiť krém s kortikoidom, nebojte sa toho, neplalikuje sa to priamo na genitál ale mamiča si to aplikuje na prsty, korými potom masíuje predkožku, chvíľu, cca dvakrát denne, robí sa to aj dv tri mesiace a postupne sa stiahne predkožka koľko sa dá, ide to pomaly ale vždy viac a viac. Nieked to týmto spôsobom predkožku neuvolní, potom sa konzultuje urológ.