Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nespavosť

    , Autor: tinka7888

    Dobrý deň... Mám mesačného synčeka ktorý je na umelom mliečnu beba optiproconfort... Problém máme ten že po papani by mal spať dlhšie no on stále po hodinke hore s plačom ...kakame aj prdkame pekne sice niekedy pri prdkani sa hneva a plače... Sme zúfalý pekne napapany všetko cicikame kym zaspi a po hodine niekedy aj po pol plač a nervozita... Myslite že ho mliecko nezasyti??? Papa dosť 90/120ml denne... Moja dr povedala že mam oddialovat krmenie lebo dosť pribere ale ako keď plače ako odusu snažím sa po tých 3hod len ten spanok ma hneva... Dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko možno stačí len vziať do náučia, potrebuje vašu blízkosť, keby bol dojčený, bol by dojčený na požiADANIE, stále by bol vo vašom náučí, čo vyžaduje aj keď dojčený nie je. Okrem toho keď ho uspávte hojdaním, kolísaním, čičíkaním, najprv zaspí ale keď sa dostane do fázy plytkého spánku, hojdanie mu chýba a preto sa zobudí. Odporúčam uspať ho trebárs aj v náručí ale nehojdať ho.