Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Otacanie babatka

    , Autor: iva-2

    Dobry den.prosila by som o radu.mam doma krasnu 8 mes dceru, kt.sa mi vobec nechce pretocit na brusko,myslim tym fitalna rotacia z chrbatika na brusko.
    Rotacia resp.pohyb z boku na bok je bez problemovy, vsak aj zaspava na boku.
    Ak ju dam na brusko velmi tuto polohu odmieta a s placom si vydobi polohu chrbatika.
    Ked lezi na chrbatiku, plankuje tak ako fitneska, nohy vystrie , ruky vystrie a taha sa do predu.brusko ma ako sportovec, ani gram tuku;).
    Neviem vazne co s nou.cvicime na fit lopte , tsm preferuje byt namiesto podlozky.
    Uz sa obavam...rovesnici uz pomaly 4 nochuju.
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem kto vás učil cvičiť na lopte ale ak sa to nerobí správne, tak je lepšie to nerobiť.
    Zdravé dieťa žiadne cvičenie v podstte nepotrebuje a vyvíja sa postupne a správne.
    Na boku by spinkať nemalo, má spať na chrbátiku, niekedy sa v tomto veku už pretočí na bruško a spinká na brušku, treba ho nechať.
    Prevracanie na bruško je individuálne, keďže sa prevráti na bok je to už cesta k tomu, že sa prevráti aj na bruško, keďže však túto polohu nemá rada, tak to nepreferuje. Každé dieťa je iné aj štvornožkovanie je individuálne. Samozrejme toto sú teoretické úvahy, aby ste mali istotu, či je všetko v poriadku treba sa poradiť s lekárom, ktorý dieťa pozná a vyšetrí.