Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 20mesacny nic nevnima

    , Autor: zuza12370

    Dobri den pani doktorka ,mam otazku ohladom mojho sinceka uz mu bude 20 mesiacov no stale nevie poivedat nic niekedy len tata alebo baba, ked bol mensi ,mislim ze bol mudrejsi ale teras ani nevnima okolie ked nanho zavolam aj znami si to uz vsimaju ani sa neotoci ani hlavku nezdvihne ked nanho niekto vola na meno ,neopakuje slova ,ako napr.ine deti v jeho veku ,zo sluchom ma vsetko vpoiriadku ,napr.ked je v inej miestnosti a pocuje televizor aj ked je velmi velmi stiseny a zacne nejaka reklama hned sa rozbehne alebo nejake piesne hned sa usmieva ,reaguje ,velmi sa bojim ci sa nejedna o autizmus ,doktorke sme zatial nic nehovorili ,no mislim zesi to tiez vsimla lebo ked ju navstivime on sa hne rozplace a bude totak pokial nevideme von z miestnosti takze bude plakat aj hodinu v kuse preddtim to nerobil lenze sme neboli dlhsie u doktorki tak si mislim ze preto takze ho nemozu ani poriadne visetrit ,robi to vsade ,ubabki si zvikol takze tam bude kludne aj sam bezomna,tiez si miuslim zejeto preto lebo cez zimu sme nikam nechodili no a toto robi ,minuleho roku to tak nebolo noco sa tyka toho rozpravania a vnimania sa velmi bojim ,ked vidi telefon alebo poicitac hned sa rozbehne ,nechce nic len to ani rozpravki nepizera len take reklami alebo hudbu ,mohli bi ste mi poradit za odpoved dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba zhodnotiť, či práve reklamy, rôzne rýchle obrázky, rozprávky na telfóne alebo počítači nepozerá. To veľmi zhoršuje vnímanie a koncentráciu u detí.
    Treba úplne zruiť televíziu, a vyššie uvedené spôsoby zabavenia dieťaťa a chodiť s ním von ukazovať mu veci, pozerať knižky a veľa s ním rozprávať. Ak sa to do dvoch rokov nezlepší, treba vyhľdať detského psychológa.