Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nocne spanie

    , Autor: z-z

    Dobry den pani doktorka,

    mam 9 tyzdnovu dcerku, ktora prespi celu noc 8-9 hodin vkuse (20:00-4-5:00) od narodenia, cez den nespi, max 2 hodin v priebehu dna. Je plne dojcena, pocas dna kazde 2 hodiny, prospieva a krasne pribera. Parkrat som ju v noci po 4 hodinach skusila prebudit a ponuknut prsnik, avsak neuspesne - spi velmi tvrdo, s cumlikom nespi. Chcem sa spytat na Vas nazor na nocne nasilne budenie? Moze mat takto dlhy spanok bez prisunu mliecka vplyv na jej vyvoj? Vopred dakujem za Vasu odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku už môže pespať celú noc, keďže cez deň dobre pije má dostatočný prísun mlieka aj ekutiny ako takej. Vodítkom, či je všetko v poriadku a naozaj ju netreba v noci budiť, môže byť aj to, koľko má mokrých plienok za 24 hodín. Ak ich je päť až osem, je všeto v poriadku.