Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bronchvaxom a sople

    , Autor: andrea-126

    Dobrý deň. Prosím poraďte mi. Dcérke zistili zníženú imunitu v januári tohto roku. Od februára jej dr nasadila bronchvaxom. Berieme 10 dní 21 dní pauza. Teraz v pondelok doberieme poslednú 3 dávku. Predtým nebola vôbec často chorá. Malá asi 2x sopel mín rok a laringitídu 1x. Boli sme preto v nemocnici, kde sme schytali rotavírus takže sme zase boli v nemocnici. To mala rok. Teraz bude mat 2r v maji. Po preliečení bolo všetko ok. Tak nerozumiem tej zníženej imunite. Máme ešte synčeka 4 r. Chodí do škôlky. Od kedy berie dcérka ten bronchvaxom má v jednom kuse soplíky. Priesvitné. Keďže nevie ešte vyfúkať nos, máme z toho problémy s uškami. Malá ich zapálené. Museli sme brať atb zinnat. Už sme ho dobrali ale uška ju stále bolia , keďže má stále sople. Dr si myslí ze je to z alergie, kedze starsi syn je alergik. Kazala mi davat jej aerius, allergodil, ale to vobec nepomaha!!!Prosím Vás, sú tie sople z toho bronchvaxom(podľa mňa áno). Ak áno je to nejaká reakcia no to? Kedy by mali vymiznut soplíky? Čo by jej mohlo pomôcť zbaviť sa soplov? Potrebuje vôbec ten aerius a allergodil? Dakujem pekne za odpoveď(názor) s pozdravom Andrea

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aerius a allergodil nezvyknem v tomto veku a takomoto priebehu dávať. Bronchovaxom uje dobrý pri opkoavných infekciách,môže byť príčinou soplíkov, teda rhinitidy. Na druhej strane pri týchto zmenách počasia, kvitnutí a tiež bratovi , ktorý je v škôlke, sú soplíky reakciou na podnety zvonku a ochranou sliznice zvýšenou sekréciou hlienu. Treba dôsledne čistiť noštek, podávať vitamíny a sledovať dieťatko. Častou príčinou v tomto veku býva aj zväčšená nosná mandľa. Aj to treba vyšetriť, ale až keď je dieťa zdravé a bez soplíkov.