Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hikanie a prevracanie ockami

    , Autor: Ajuska182

    Dobry den. Chcela by som Vas poprosit o radu. Mam mesacnu dcerku a vsimla som si, ze niekedy, ked zaspava, ma privrete oci a vytocene do hora, vidno vacsiu cas bielka, kym ich nezatvori..niekedy v spanku hika, pripadalo mi to, ako keby sa jej nieco snivalo a lapala po dychu..dnes znova takto zacala hikat a mala pri tom prizmurene ocka, znova vytocene dohora a pri tom hikani sa jej rychlo pohyboval hrudnicek. Trvalo to do 5 sekund a prestala.. Niekedy pocas spanku ma take tiky, usmieva sa.. Je to u tak maleho babatka normalne? Je to moje prve dietatko a neviem, co normalne je a comu venovat zvysenu pozornost, dost som z toho v strese po dnesku

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa toho ako to popisujete, sú to bežné prejavy novorodeného bábätka. Na chvíľu zataja dych a potom sa rýchlo nadýchnu, preto tie pohyby hrudníkom. Samozejem treba dieťatko sledovať, ak by sa opakovali nejaké nevysvetliteľné prejavy, treba vyhľadať lekára. pozor na poruchy dýchania u detí, kde sa v domácnosti fajčí!!! Ani na balkóne by sa fajčiť nemalo, hlavne v malých bytoch, dym sa dostáva do miestnosti , je v okolí fajčiara a to je nepriaznivé prostredie pre dieťa.