Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyrazky

    , Autor: eva-3

    Dobry den. Chcela by som sa poradit ohladom mojho dietata. Ma 6 tyzdnov a na tvaricke ( na lickach)ma biele drobne vyrazky, ktore su v okoli cervene a cele celo ma posiate vyrazkami, bez zapalu. Vedeli by ste mi povedat o ake vyrazky sa jedna a ci by som ich mala osetrovat? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem to bezpečne povedať, pretože som dieťa nevidela. Zväčša sú to novorodenecké akné. Nie je potrebné s nimi nič robiť, ustúpia aj bez liečby. Niekedy na ne aplikujem silný, čierny čaj: uvaríte čierny čaj, vychladíte a dieťa omyjete vlažným čajom 2x denne